Wybierz Swój Styl!

Wybierz styl:

Wybierz kolor :)

Medycyna estetyczna

Parę słów o Medycynie estetycznej

Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane są przez lekarza medycyny estetycznej z wieloletnim doswiadczeniem.

Botox / Botoks (toksyna botulinowa)  informacje podstawowe

Botox jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy (tzw. zmarszczek mimicznych),   zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w  kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Botox uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować czyli nie marszczą się i nie fałdują. Efekty zauważalne są już po dwóch lub trzech dniach,   efekt końcowy jest widoczny już siódmego dnia.

O zabiegu

Botox zazwyczaj redukuje zmarszczki o około 80 procent. Pacjenci są zwykle w wieku 35 – 60 lat. Efekty nie dla wszystkich mogą być jednakowe, trzeba również pamiętać o tym, że są one tymczasowe.  Musisz planować kolejne kuracje, jeśli pragniesz długoterminowych efektów. Wstrzyknięciu preparatu Botoks jest wykonywane w gabinecie lekarskim, zwykle bez znieczulenia.  u pacjentów może wystąpić pewny minimalny dyskomfort związany z zastrzykami igłą. W zależności od obszaru na którym będzie stosowana kuracja, procedura może potrwać 15 do 30 minut. Pacjenci powinni wrócić do domu po zakończeniu zabiegu. Wybór punktów do zaaplikowania botoksu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu,obrane miejsca zaznaczane są ołówkiem. Lekarz może wybrać kilka punktów wstrzyknięć dla każdego miejsca aby osiągnąć lepszy efekt. Punkty te nie koniecznie muszą znajdować się na samych zmarszczkach, ale na obszarze, w którym znajduje się mięsień, można się spodziewać od 1 do 5 zastrzyków przypadających na jeden mięsień. Po zabiegu

Tuż po zabiegu Botoks powinno się zadbać o ograniczenie ruchów mięśni, graniczących z tymi w które preparat był wstrzykiwany. Efekty Botoksu utrzymują się około 3 do 5 miesięcy. Jeżeli odczujesz widoczne zanikanie jego efektów powinnaś poddać się kolejnej kuracji.

Przeciwwskazania

Czyli kiedy nie powinno się poddawać kuracji Botoks:

Przy zaburzeniach układu sercowo-naczyniowego i nerwowego. W trakcie trwania Miesiączki lub Ciąży. W okresie karmiącym dziecko piersią. Przy uczuleniu na albuminę ludzką. Przy chorobie Alzheimera lub chorobach ALS. Przy braniu leków poprawiających rytm bicia serca. Przy chorobach mięśni. podczas zażywania następujących leków lub po okresie siedmiu dni od ich odstawienia: Aminoglikozydy (streptomycyna,  amikacyna,  itp.). Aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina). Linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna. D-penicylamina (Cuprenil). Tubokuraryna, pankuronium, galamina. Sukcynylocholina. Ponadto przed zabiegiem należy powiadomić lekarza o przyjmowanych preparatach farmakologicznych bądź lekach.

Efekty nieporządane

Po Botoksie, w okresie do około 4 tygodni może występować efekt zwiotczenia mięśni(opadanie kącika ust,opadanie powieki). Delikatne mrowienie w miejscu infekcji. Małe krwiaki, widoczne w miejscach gdzie igła mogła natrafić na naczynie krwionośne. Efekty te są rzadkością oraz mają charakter przemijający (2 do 5 tyg).

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na delikatnym ostrzykiwaniu poszczególnych partii twarzy lub ciała odpowiednio dobranymi preparatami. Podczas zabiegu nie pojawia się krew, a po nie ma siniaczków – o co najczęściej Panie pytają. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie wprowadzić substancje aktywne w głąb skóry, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Sam proces nakłuwania jest korzystny dla przebudowy skóry, a koktajle bogate w substancje aktywne pozwalają uzyskać świetne efekty w krótkim czasie. Zabieg stosowany jest w celu regeneracji i odmłodzenia skóry, w leczeniu rozstępów, cellulitu, a także przy wypadaniu włosów i łysieniu.

Zastosowanie: zmarszczki,utrata jędrności skóra sucha, słabo odżywiona, matowa, szara zwiotczenie okolicy ud, brzucha i pośladków cellulit rozstępy wypadanie włosów

Szerokie zastosowanie mezoterapii do usuwania: objawów starzenia, zmarszczek, wiotkości, utraty elastyczności i suchości skóry, które nasilają się i pogłębiają wraz z wiekiem. Ostrzykuje się okolicę twarzy, szyi, dekoltu oraz grzbietów dłoni. Dzięki dostarczeniu odpowiednich substancji leczniczych, takich jak kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe, składniki mineralne czy aminokwasy stymulowany jest metabolizm komórek, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny oraz poprawia nawilżenie skóry. Skóra wygląda młodziej, jest odżywiona i wypoczęta. cellulitu – zastrzyki z kofeiną, L-karnityną, roślinnymi wyciagami z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych, co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry i usunięcia efektu skórki pomarańczowej z ud, pośladków i bioder. rozstępów i blizn, przez ostrzyknięcie wzdłuż zmiany. łysienia i wypadania włosów – specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywczych (dekspantenol, krzemionka, minoksydyl, kompleksy multiwitaminowe) hamują proces wypadania włosów. Przeciwwskazania: ciąża i okres laktacji infekcje skóry oraz rany otwarte zaburzenia krzepnięcia krwi, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych cukrzyca opryszczka mezoterapia-iglowa Jak wygląda zabieg? Mezoterapia jest zabiegiem bezbolesnym, przed nakładana jest maść znieczulającą. Odpowiednio dobrany koktajl substancji leczniczych podawany jest do skóry na głębokość około 0,5-4mm, za pomocą mikro nakłuć w odstępach 5-10mm. Częstotliwość zabiegów: Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Możliwość komentowania jest wyłączona.

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg z uźyciem osocza bogatopłytkowego to najnowszy światowy trend w medycynie estetycznej. Polega na przygotowaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Na początku pielęgniarka pobiera niewielką ilość krwi, następnie odwirowuje ją w specjalnej wirówce.W trakcie tego procesu oddziela sięwarstwa osocza od reszty krwi. W ostatnim etapie do osocza dodawany jest specjalny odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Tak uzyskane aktywne osocze bogatopłytkowe podawane jest w wybrany obszar skóry za pomocą igły śródskórnie.

Nasza krew ma bardzo duźe zdolności regeneracyjne. Osocze bogatopłytkowe od wielu lat z sukcesami jest stosowane w gojeniu ran, w chirurgii, ortopedii i stomatologii. W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w: – odmładzaniu, regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, powiek, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała – wypełnianiu drobnych zmarszczek – leczeniu blizn potrądzikowych – leczeniu rozstępów – leczenie wypadania włosów i łysienia – wspomaganiu gojenia się ran pozabiegowych. Po mezoterapii osoczem obserwuje się poprawioną gęstość i napięcie skóry oraz fakturę i koloryt. Nasze osocze jest produktem całkowicie naturalnym, dzięki czemu nie istnieje źadne ryzyko alergii czy nietolerancji.